"ORŁY ERDMANA" TRZECIĄ DRUŻYNĄ POŁUDNIA

Ostatni mecz sezonu wcale nie miał być najłatwiejszym, ale żeby aż z takimi przeszkodami musieli się zmierzyć młodzi zawodnicy drużyny UKS CZARNI I Żagań kierowanej przez Damiana Erdman w ostatniej kolejce sezonu 2015/2016 nie mógł przewidzieć nawet najsławniejszy z wróżbitów. Dzień 11 czerwca miał być jak każdy inny dzień, w którym będziemy walczyć o punkty na boisku piłkarskim, ale to nie był taki sam dzień. Do Nowej Soli drużyna "Młodzików" z Żagania pojechała z jednym zawodnikiem rezerwowym, kontuzjowanym bramkarzem, który dla drużyny gotów był założyć strój zawodnika z pola i być w gotowości do wsparcia drużyny w razie takiej potrzeby. Wygrana z ARKĄ Nowa Sól dawała trzecie miejsce, remis lub przegrana - czwarte lub spadek na piąte w zależności od wyników pozostałych spotkań w grupie. Niby proste ale dla drużyny, która cały sezon rozegrała wszystkie mecze praktycznie jednym składem z drużynami liczącymi dwa pełne składy na każdym spotkaniu, której zawodnicy niejednokrotnie na boisku walczyli z niewyleczonymi kontuzjami, spotkanie piłkarskie z trzecią drużyną w tabeli nie mogło być proste. "Muszę chłopakom jakoś poukładać w głowach, ale jak?"- powtarzał trener drużyny - Damian Erdman. Z wielkimi nadziejami i z wiarą w sukces, wspierani grupą stałych kibiców, młodzi zawodnicy piłki nożnej z Żagania, ubrani w czarne stroje ufundowane przez firmę easyIT.PL z Zielonej Góry, o godz. 11.00 w Nowej Soli rozpoczęli walkę o trzecie miejsce w tabeli. Pierwsze minuty to przewaga gości. Zawodnicy "ARKI" zostali zamknięci na swojej połowie bez pomysłu na jej opuszczenie. Jednak nie trwało to długo. Z minuty na minutę gospodarze zaczęli przejmować kontrolę, a obrona "CZARNYCH" popełniała coraz więcej błędów. Niewykorzystane sytuacje gospodarzy zemściły się dość szybko. Dawid Bogusz - bramkarz CZARNYCH Żagań mocnym uderzeniem posłał piłkę pod bramkę drużny przeciwnej, którą przejął David Drozdek dos Santos i wykorzystując swoje umiejętności otworzył wynik spotkania. Było dobrze jednak tylko przez chwilę bo kilka minut później po błędzie linii obrony CZARNYCH z kolei zawodnik "ARKI" płaskim uderzeniem pokonał bramkarza Gości. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 1:1. Wynik korzystny, ale tylko dla Gospodarzy. Nikt nie wie co się działo w szatni Gości w przerwie meczu, ale każdy z kibicujących drużynie z Żagania liczył na poprawę gry. Liczył i się nie przeliczył. W drugiej części meczu nie było drużyny przeważającej. Tak jedna jak i druga drużyna gościła pod bramką przeciwnika. Drużynę Czarnych od utraty bramki ochronił niejednokrotnie wspaniale spisujący się bramkarz Dawid BOGUSZ, który w związku z kontuzją pierwszego bramkarza stanął między słupkami. W około 18 minucie drugiej połowy obrońca drużyny ARKI Nowa Sól zatrzymał piłkę ręką w odległości około 18 m od bramki. Do wykonania rzutu wolnego podszedł Krystian Chabiniak i wykorzystał go najlepiej jak mógł. Prowadziliśmy 2:1, ale mecz jeszcze trwał. Zadrżały serca wszystkim obecnym, kiedy na murawę upadł i przez chwilę się nie podnosił Jakub Skiba. Kiedy trwało przywracanie zdolności do gry Jakuba Skiby, trener polecił intensywnie rozgrzewać się zawodnikowi rezerwowemu - Łukaszowi Cudo. Nikt nie wątpił w umiejętności gry w polu pierwszego bramkarza Czarnych, ale wszyscy obawiali się o jego dyspozycję w związku z kontuzją ręki jakiej uległ dwa dni wcześniej. Po chwili okazało się, że zmiana nie będzie potrzebna - Jakub Skiba brawami był witany ponownie na boisku. W 24 minucie drużyna Czarnych przeprowadziła składną akcję na bramkę Arki. Pędzący z piłką w sytuacji sam na sam Krystian Chabiniak chciał sprytnie przerzucić wychodzącego bramkarza Gospodarzy, jednak bramkarz w sposób niedozwolony zatrzymał piłkę za co został ukarany karą wykluczenia z dalszej gry (czerwona kartka). Szansy podwyższenia wyniku na korzyść Gości nie zmarnował Tomasz Jakubas zamieniając rzut wolny na bramkę. Wynik meczu już się nie zmienił. Taki wynik pozwolił przesunąć się drużynie UKS CZARNI Żagania na trzecie miejsce w tabeli i zostać TRZECIĄ DRUŻYNĄ GR. MŁODZIK WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO "POŁUDNIE". sukces naszej drużyny nie był by możliwy bez ciężkiej pracy jaką wykonali trener i zawodnicy. Nie był by możliwy bez kibiców, którzy na każdym meczu dopingowali i wspierali młodych sportowców za co serdeczni dziękuje trener i cała drużyna.