ŻAGAŃSKI PIŁKARSKI WEEKEND - MINĄŁ

Mijający weekend nie był zbyt szczęśliwy dla żagańskiej piłki nożnej, ale też nie był to najgorszy czas dla tej dyscypliny sportu. Pięć drużyn piłkarskich klubu sportowego UKS CZARNI Żagań w różnych kategoriach wiekowych walczyło o punkty w minioną sobotę i niedzielę. Piłkarski weekend równolegle rozpoczęły swoje batalie drużyny juniorów i trampkarzy. Niestety juniorom nie udało się zdobyć punktów w Krośnie Odrzańskim, a jak by było mało porażka z tamtejszą "Tęczą" była dotkliwa, bo aż 6:1. Trampkarze natomiast pokonując skromnie na wyjeździe drużynę STILON Gorzów (0:1) przywieźli do Żagania pierwsze sobotnie punkty. Piłkarską sobotę zakończyła nasza drużyna seniorów, która na własnym terenie gościła drużynę CZARNI Rudno. Dzięki pokonaniu drużyny z Rudna, "CZARNI" awansowali w tabeli kilka oczek i aktualnie zajmują 5 miejsce z bardzo dużą stratą do lidera, ale do trzeciego miejsca to już tylko 3 pkt. straty.

W niedzielę odbyły się dwa mecze naszych "Młodzików". Drużyna CZARNI I walczyła o punkty w Zielonej Górze z UKP II Falubaz Zielona Góra, a młodsi koledzy CZARNI II również w wyjazdowym meczu próbowali zdobyć pkt. z ŁKS Łęknica. Pierwsza drużyna młodzików sprawiedliwie podzieliła punkty z Falubazem (0:0), natomiast CZARNI II ulegli ŁKS-owi 3:1.

DRUŻYNĘ "MŁODZIKÓW" UKS CZARNI I ŻAGAŃ WSPIERA

Za tydzień szykuje się nam istny sobotni "maraton piłkarski" w Żaganiu, który zostanie rozpoczęty o godz. 11:00 a zakończy się około godz. 17:15. Jako pierwsi na boisko wybiegną trampkarze aby powalczyć o korzystny wynik z Wartą Gorzów, następnie o punkty bić się będą "MŁODZIKI", najpierw o godz. 14:00 UKS CZARNI I z PROMIENIEM II Żary, a następnie o godz. 16:00 UKS CZARNI II z UNIĄ Kunice. Jedyny planowany mecz wyjazdowy, to sobotnia bitwa pomiędzy drużynami seniorów w walce o mistrzostwo ligi Okręgowej pomiędzy KORONĄ Kożuchów, a UKS CZARNI Żagań. Zbliżający się weekend piłkarski zakończony zostanie przez drużynę juniorów, którzy w niedzielę o godz. 11:00 będą musieli wyjść na boisko w Żaganiu, aby stawić czoła aktualnemu liderowi w tabeli, STILON-owi Gorzów.

Z niecierpliwością i z wiarą w dobre wyniki czekamy na zbliżające się mecze żagańskich drużyn piłkarskich.