STAL JASIEŃ BEZ SZANS

Drużyna trampkarzy UKS CZARNI Żagań pod kierownictwem Marcina SOKOŁOWSKIEGO nieźle sobie radzi w rundzie jesiennej sezonu piłkarskiego 2017/2018. W dniu dzisiejszym tj. 14.10.2017r. na własnym terenie zaliczyła kolejne zwycięstwo. Tym razem wyższość piłkarzy w czarnych strojach musiała uznać STAL Jasień. Początek meczu, a nawet i cała pierwsza połowa spotkania nie była pasjonującym widowiskiem. Ospałość, gra "na stojąco", brak walki o piłkę - to było wyraźnie widać na boisku. Fatalny błąd bramkarza CZARNYCH Żagań pozwolił objąć prowadzenie drużynie przyjezdnej. To nie był dobry okres gry. Dopiero po około kilkunastu minutach, Krystian RYŚ strzelił wyrównującego gola. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1. W drugiej części spotkania zobaczyliśmy drużynę UKS CZARNI Żagań, jaką znamy. Gra zaczęła nabierać "kolorów" i już po kilku minutach od gwizdka sędziego, sygnalizującego rozpoczęcie drugiej części spotkania, ze stałego fragmentu gry, David Drozdek dos Santos strzela bramkę dającą prowadzenie dla CZARNYCH. Po kilku minutach, znowu Drozdek dos Santos zmusza do wyciągnięcia piłki z siatki bramkarza STALI Jasień. Czwartą bramkę zdobył Oliwer FRĄCKOWIAK z rzutu karnego podyktowanego w wyniku brutalnego i niebezpiecznego wejścia bramkarza gości w nogi zdobywcy poprzednich dwóch goli. Wynik meczu ustalił Mateusz JÓZEFIAK, który nie zmarnował podania od DROZDKA dos SANTOSA. Mecz zakończył się zasłużonym wynikiem 5:1 dla Gospodarzy. W wyniku weryfikacji końcowego wyniku spotkania STALI Jasień z TĘCZĄ Krosno Odrzańskie z 1:7 na 3:0 na korzyść drużyny z Jasienia (dane ze strony LZPN Z. Góra) na trzy kolejki przed końcem rundy żagańscy trampkarze plasują się na drugim miejscu ze stratą jednego punktu do lidera. Za drużyną CZARNYCH ze stratą trzech punktów i z jednym rozegranym meczem mniej są zespoły z Lubska i Krosna Odrzańskiego. W najbliższy czwartek o godzinie 16:00 w Krośnie Odrzańskim rozegrany zostanie mecz decydujący o tym kto będzie wiceliderem grupy. Prawdopodobnie drużyna która wygra najbliższe spotkanie fotel wicelidera zachowa do końca rundy.