FALUBAZ III Z. GÓRA TRACI PUNKTY W ŻAGANIU

Drużyna trampkarzy UKS CZARNI Żagań pokonała w dniu dzisiejszym na własnym terenie rówieśników z Zielonej Góry KS FALUBAZ III. Młodzi adepci piłki nożnej z Żagania pokazali kawał dobrego futbolu, nie ograniczali się tylko do wybijania piłki ale z pomysłem organizowali ataki na bramkę przeciwną, która strzeżona była wyśmienicie przez bramkarza gości. Dopiero po około 25 minutach gry napastnik CZARNYCH zdołał otworzyć wynik meczu pokonując świetnie spisującego się goalkeepera FALUBAZU. Niestety, stare przysłowie mówi, że w piłce niewykorzystane sytuacje się mszczą, a że CZARNI nie wykorzystali wielu dogodnych sytuacji w pierwszych 30 min (wynik co najmniej mógł wyglądać 4:0) pod koniec pierwszej połowy drużyna przyjezdnych, po błędzie obrony gospodarzy zdołała wyrównać. Druga połowa należała już do miejscowych. Na listę strzelców wpisali się jeszcze: Dawid Kałużny i Paweł Tylk. Pierwszy z nich po solowej akcji przelobował wysoko ustawionego bramkarza gości, a drugi wykorzystując świetne podanie Dawida Drozdek dos Santos ze skrzydła, bez problemu umieścił piłkę w sietce, ustalając tym samym wynik końcowy meczu na 3:1 dla CZARNYCH.

To był dobry mecz w wykonaniu młodych piłkarzy z Żagania. Coraz częściej widać było na boisku nie tylko kopanie w piłkę, ale również "piłkarskie myślenie". Cała drużyna grała.Cała drużyna uczestniczyła w ataku jak i w obronie. niech każdy kolejny mecz będzie lepszy niż poprzedni.