ZIELONA GÓRA ZDOBYTA

Dzięki dzisiejszej wygranej 0:2 w Zielonej Górze z tamtejszym PARAFIALNY MKS ZRYW, drużyna trampkarzy UKS CZARNI Żagań z ostatniego (11) miejsca w tabeli przesunęła się na miejsce 4. Oczywiście sytuacja na pewno się zmieni, ale CZARNI w najgorszym przypadku po 3-ech kolejkach będą na miejscu 5. To był dobry mecz w wykonaniu drużyny z Żagania, jednak nie można powiedzieć, że Goście dominowali na boisku. Szanse na zdobycie bramki mieli również gospodarze ale na drodze stała im dobrze zorganizowana i szczelna obrona oraz dobrze spisujący się bramkarz (w I połowie - Łukasz CUDO, w II-ej Dawid BOGUSZ). Wynik meczu, przy niewielkiej pomocy bramkarza Gospodarzy, otworzył w pierwszej połowie Filip WILENTA. W drugiej części meczu zobaczyliśmy kilka ładnych akcji przeprowadzonych przez obie drużyny. Dopiero w doliczonym czasie gry (71 min) po świetnym zagraniu Pawła TYLK "w tempo", David Drozdek dos Santos nie dał najmniejszych szans dla bramkarza Gospodarzy i ustalił końcowy wynik meczu na 0:2.

Drużyna w czarnych strojach w dniu dzisiejszym pokazała się z bardzo dobrej strony. Na pochwałę zasługują wszyscy zawodnicy, a w szczególności Jakub SKIBA - jak zwykle był wszędzie tam gdzie był potrzebny, oraz Piotr IWANIAK. Osobiście uważam, że Piotr IWANIAK zagrał najlepszy mecz od dnia w którym dołączył do drużyny. Należy również wspomnieć, że wreszcie odblokował się nam napastnik UKS-u Dawid Drozdek dos Santos zdobywając swojego pierwszego gola w sezonie.

Za tydzień o punkty walczyć będziemy na własnym terenie z KS FALUBAZ III Zielona Góra. Mecz Zaplanowano na 17 września (niedziela) na godz. 13.00.